Connect with us

Analiz

MAK Araştırma: HDP’nin aday çıkarması tüm hesapları alt üst eder

MAK Araştırma’nın sahibi Mehmet Ali Kulat, HDP’nin seçimlere kendi adayıyla gireceğini açıklamasının ardından seçim analizi yaptı. Kulat, “Yapılan tüm siyasi analizleri alt üst eder” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın kendi adayıyla seçime gireceklerini açıklamasının ardından ardından analiz yapan MAK araştırmanın sahibi Mehmet Ali Kulat, “Tüm siyasi analizleri alt üst eder” yorumunda bulundu. 

Kulat, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “HDP nin kendi Cumhurbaşkanı Adayını çıkarması bugüne kadar yapılan tüm siyasi analizleri alt üst eder / konuşulan denklemleri bozar. Adayın ciddiyetine bağlı olarak seçimin 2. Tura kalması da gündeme gelebilir. Ciddi Aday; 6. lı Masa için risk; Cumhur İttifakı için avantajdır” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, dün yaptığı açıklamada “HDP kendi adayını çıkaracak, kendi adayını gösterecek ve seçimlere kendi adayıyla gidecek. Bizim ne Cumhur İttifakıyla ne Millet İttifakıyla herhangi bir ortaklığımız yok. Ancak ilkesel yaklaşımlarımız var. Bunları zamanı geldiğinde oturup konuşabiliriz, müzakere edebiliriz, diyalog içinde olabiliriz. Ama HDP’nin şu anki kararı kendi adayıyla seçimlere girmektir” dedi.(Haber Merkezi)

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir