Yaşam

Şırnak-Uludere’de ‘ölüm yolu’ can alıyor: Kampanya başlatıldı

 Şırnak’ın Uludere ilçesinde yanlış yol güzergahı nedeniyle her sene pek çok kaza meydana gelirken bugüne kadar onlarca kişi trafik kazalarına kurban gitti. Bölge sakinleri güzergahın yeniden yapılması için imza kampanyası başlattı.

Dün Uludere’nin Mergeh (Yemişli) Köyü’nde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye (DEDAŞ) ait araç şarampole yuvarlandı ve kaza sonucu araçta bulunan 5 DEDAŞ çalışanı hayatını kaybetti.

Bu kaza üzerine bölge sakinleri, Gülyazı ile Yemişli köyleri arasındaki yolun yeniden düzenlenmesi ve yapılması için kampanya başlattı.

Şırnak Valiliği ve Karayolları Genel Müdürlüğü’ne hitaben başlatılan kampanyada yoldaki mevcut sorunlara dikkat çekildi.

Gülyazı-Yemişli arasındaki yol artık kimseye mezar olmasın” başlığıyla imzaya açılan kampanya metninde şu ifadelere yer verildi:

“Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı ve Yemişli köyleri arasındaki yaklaşık 7 kilometrelik karayolu yanlış yol güzergahıdır.

Fazla yol eğimi, yetersiz uyarı ve işaret levhaları ile yolun çok bozuk ve dar olması sebebi ile son 20-25 yılda yüzlerce trafik kazasına maalesef ev sahipliği yaptı.

Bu trafik kazalarında onlarca insan yaşamını yitirirken onlarca aileye ateş düştü, onlarca çocuk babasız, anne baba ise evlatsız kaldı. Son olarak dün yaşanan trafik kazasında 4 genç daha ömürlerinin baharında yaşamlarını yitirdiler.

Haydi hep birlikte bir mezarlığa dönüşen bu yolun yeniden standartlara uygun bir şekilde yapılması için sesimizi duyuralım. Unutmayın her can değerlidir ve yarın her şey için çok daha geç olabilir. Unutma vereceğin imza çok şey değiştirebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu