Yaşam

Urfa’da aşiret kavgası: 2’si polis çok sayıda yaralı

Şanlırfa’nın Akçakale ilçesinde, Hubeyti ile Saramda aşiretlerinin üyeleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle kavga çıktı. Çok sayıda kişinin birbirine taş, sopa ve bıçaklarla saldırdığı kavgaya polis ve jandarma ekipleri müdahale etti. 2’si polis çok sayıda kişinin yaralandığı kavgaya ekipler, biber gazı ve plastik mermiyle müdahalede bulundu.

Yaklaşık 200 kişinin karıştığı kavgada 2’si polis çok sayıda vatandaş yaralandı.

Olay, öğleden sonra Akçakale ilçe merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, Hubeyti ile Saramda aşiretlerinin mensupları arasında, arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı.

Kısa sürede diğer aşiret mensuplarının da katılmasıyla büyüyen tartışma; taş, sopa ve bıçakların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Yaklaşık 200 kişinin karıştığı ve ortalığın savaş alanına döndüğü kavga nedeniyle bölgeye polis ekipleri sevk edildi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akçakale Belediye Başkanı Yalçınkaya; “Sulh daima daha hayırlıdır. İlçemizde 2 gündür yaşanmasını istemediğimiz olaylar bizleri derinden üzmektedir. Ünvanı ensar olan ilçemizde bize yakışan barış ve kardeşlik içinde yaşamaktır. Bu minvalde her 2 değerli ailemizi sabırlı, sorumlu ve sağduyulu davranmaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu