Makaleler

Selvi: Demirtaş’ın tehlikeli oyunu

“Demirtaş, burada bildiğimiz kurnazlığını yapıyor. PKK ile devleti eşitliyor. Sonra da Türk soluna, ‘Bakın, ben PKK silah bırakmalı dedim’ diye selam çakıyor”

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, cezaevinde bulunan ve son olarak “PKK silah bırakmalı” şeklinde açıklaması gündem olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında yazdı.

Selvi, bugünkü köşe yazısının “Demirtaş’ın tehlikeli oyunu” başlıklı kısmında eski HDP liderinin “Devlet de PKK da sorunu artık şiddet zemininin dışına çıkarmak zorundadır” şeklindeki ifadesinin tehlikeli olduğu görüşünü dile getirerek şunları yazdı:

Demirtaş, T24’ten Murat Sabuncu ile söyleşisinde “PKK’nın Türkiye’ye karşı silahları tümden susturmasını, bırakmasını isterim” diyor. Ne güzel değil mi? Tam alkışlanacak sözler. Zaten Demirtaş da manşet vermek için bu sözleri söylüyor. Niye söylüyor? Ona geleceğim. Ama PKK’nın Türkiye’ye karşı silahlarını susturmasını istediğini söyledikten sonra “Ancak” diyor. Zaten gerçek fikirler de “Ancak” ve “Ama” dedikten sonra ifade ediliyor.

PKK’nın kanlı bir eylemi olduğunda HDP’liler tüm terör eylemlerini kınıyoruz diye açıklama yaparlar ya, tüm taraflar silah bırakmalı derler ya. O PKK ile devleti eşitlemek demektir. PKK’ya selam çakmak anlamına gelir. Kandil’e sadece PKK’ya silah bırak demiyoruz, devleti de silah bırakmaya çağırıyoruz mesajını vermektir. Demirtaş, burada bildiğimiz kurnazlığını yapıyor. PKK ile devleti eşitliyor. Sonra da Türk soluna, ‘Bakın, ben PKK silah bırakmalı dedim’ diye selam çakıyor.

Peki niye şimdi yapıyor? Amacı ne? Murat Sabuncu cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağını soruyor. Çünkü Demirtaş’ın PKK terör örgütünün propagandasını yapmaktan dolayı kesinleşmiş 4 yıl 8 ay hapis cezası var. Demirtaş, “Ben aday olmaya yukarıda belirttiğim çerçevede hazırım” diyor. Amacı o. PKK’yı silah bırakma çağrısını yapmasının maksadı da o. HDP’ye ve 6’lı masaya ben cumhurbaşkanı adayıyım mesajını veriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu