Ortadoğu

Liderlerden Kürdistan Öğretmenler Birliği’nin kuruluşunun yıldönümü dolayısıyla mesaj

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ve Başbakan Mesrur Barzani, Kürdistan Öğretmenler Birliği’nin kuruluşunun 61’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Neçirvan Barzani mesajında, yeni nesillerin yetişmesi ve özgürlük mücadelesindeki rollerinden dolayı öğretmenlere teşekkür etti.

Yeni nesillerin yetişmesi ve özgürlük mücadelesindeki rollerinden dolayı öğretmenlere teşekkür eden Neçirvan Barzani, öğretmenlerin tüm haklarını elde etmesine yönelik desteğini dile getirdi.

“Öğretmenler eğitim sürecinin öncüsü ve sütunudur” diyen Neçirvan Barzani, “Öğretmenlerin öğrencilerin kişiliklerinin oluşturulması ve geliştirilmesi üzerinde doğrudan bir etkisi var. Bundan dolayı önemli ve kutsal bir görevi yerine getiriyorlar” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerin zor koşullarda da görev yapmaya devam ettiğini ifade eden Neçirvan Barzani, sonbahar eğitim döneminin sekteye uğramasına izin vermeyen vefalı Kürdistan öğretmenlerinin tavrına övgüde bulundu. “Milleti ve vatanı için canlarını veren öğretmenlerin anılarına selam olsun. Kürdistan Öğretmenler Birliği’nin kuruluş yıldönümü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Başbakan Mesrur Barzani, Kürdistan Öğretmenler Birliği’nin kuruluşunun 61’inci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Birlik yönetimi ile tüm Kürdistan öğretmenlerini kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

Kürdistan Öğretmenler Birliği’nin, Kürdistan Kurtuluş Hareketi içinde öncü bir rol ve emsalsiz bir mücadele örneği sergilediğini vurgulayan Başbakan, “Kürdistan Öğretmenler Birliği Kürdistan halkının haklarının savunulmasında her zaman en ön cephede oldu, öğretmenlerin haklarının korunmasında mesleki mücadelelerini verdiler” dedi.

Kürdistan öğretmenlerinin en zorlu dönemlerde üstlendiği rolün çok değerli olduğunu belirten Başbakan, “Eğitimin sürdürülmesi ve yeni nesillerin yetiştirilmesindeki kutsal görevlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

Başbakan son olarak, “Kürdistan öğretmenlerinin, vatansever ve üretken bir neslin yetiştirilmesinde görevlerini başarıyla yerine getireceklerinden umutluyum. Bu sayede herkese yardımcı olacak, Kürdistan her alanda kalkınacak” diye belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu