Connect with us

Makaleler

Can Ataklı: Bahçeli şaşırtmadı ve HDP’yi de kurtardı

“Bana göre Bahçeli üç gün bekledi, salı konuşmasında durumu değerlendireceği haberini yaydı, saraydan bir şey bekledi ve sanıyorum bunu aldı”

Korkusuz yazarı Can Ataklı, AK Parti’nin HDP’yi ziyaret etmesi konusunda “Son derece doğal ve doğru” yorumu yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “HDP’yi kurtardığını” söyledi.

Ataklı, bugünkü köşe yazıında MHP liderinin dün kullandığı ifadeleri şöyle değerlendirdi:

  • Bundan sonra artık hiç kimse HDP için terörist diyemez. Bahçeli’nin dünkü grup konuşması ile bu konu artık kesin karara bağlanmıştır. Bahçeli, AKP heyetinin HDP’ye resmi ziyaret yapmasını anayasa çalışmaları içinde normal buldu. Oysa beklenti, tabii biraz da muhalif olanların beklentisiydi bu, Bahçeli’nin ortalığı birbirine katacak bir konuşma yapması yönündeydi.
  • Ben hem dünkü yazımda, hem Flashhaber konuşmamda, hem de YouTube yayınımda “Bahçeli AKP’nin yanında yer alacak, HDP’ye gitmenin normal olduğunu söyleyecek, bu daha büyük olasılıktır” dedim.
  • Bana göre Bahçeli üç gün bekledi, salı konuşmasında durumu değerlendireceği haberini yaydı, saraydan bir şey bekledi ve sanıyorum bunu aldı. Yani yola devam edilecek. Şu anki duruma göre Bahçeli 2015’te “teröristlerle işbirliği yapmayız” diyerek batırdığı HDP’yi sağ kesim için yeniden legal bir parti haline getirdi. Belki de asıl amaç buydu. Şimdi artık AKP’den HDP’ye ittifak teklifi gelirse hiç şaşırmayın.(Korkusuz)
Devamı…