Connect with us

Politika

‘Abdullah Öcalan’ın sahaya indiği yeni bir açılım süreci başlatılacak’

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, AK Parti ile HDP arasında gerçekleşen görüşmeye ilişkin, “Yeni bir PKK açılımı başlatılacak. Bir süreden beri bunun çalışmaları sürdürülüyor. Ben bu konuda sosyal medya hesaplarım üzerinden Türk kamuoyunu bilgilendirdim. Bu asla bir anayasa değişikliği meselesi değil, Abdullah Öcalan’ın sahaya indiği, statüsünün değişmesini kapsayan yeni bir açılım süreci” dedi.

Sözcü’de yer alan habere göre; Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Konya’ya geldi. Konya’da ilk olarak bir otelde basın toplantısı düzenleyen Özdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özdağ, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın başkanlığındaki AK Parti heyetinin anayasa değişikliğine destek için HDP’ye yaptığı ziyaretini değerlendirdi.

Yeni bir çözüm süreci başlatılacağı iddiasını dile getiren Özdağ, “Abdullah Öcalan’ın sahaya indiği, statüsünün değişmesini kapsayan yeni bir açılım süreci” dedi.

Özdağ, şunları söyledi:

“Yeni bir PKK açılımı başlatılacak. Bir süreden beri bunun çalışmaları sürdürülüyor. Ben bu konuda sosyal medya hesaplarım üzerinden Türk kamuoyunu bilgilendirdim. Bu asla bir anayasa değişikliği meselesi değil, Abdullah Öcalan’ın sahaya indiği, statüsünün değişmesini kapsayan yeni bir açılım süreci.

Bu konuda değişik kişi ve kurumlara değişik görevler verilmiş. Bu çok net gözüküyor. Doğu Perinçek’in PKK’lılara ‘gelin tövbe edin, bize katılın’ şeklinde yaptığı çağrı tesadüf değil. AK Parti’nin eski ve yeni birçok milletvekilinin HDP ziyaretini çok olumlu ve alkışlayarak desteklemeleri tesadüf değil.

Orhan Miroğlu’nun HDP’ye ‘Bakın bu tarihi bir fırsat ‘ diye çağrıda bulunması tesadüf değil. Devlet Bahçeli’nin dün grup toplantısında HDP’yle görüşmeyi normal kabul etmesi tesadüf değil. Herkes yeni açılım sürecinde kendisine verilen görevi yerine getiriyor. Önümüzdeki günlerde değişik argümanlarla kimlerin açılımı savunduğunu bütün Türkiye ve dünya görecek. Seçimler yaklaştıkça saray ittifakının da Millet İttifakı’nında hem FETÖ hem de PKK terör örgütleriyle değişik ilişki sistemleri içerisine girip bunlardan destek almaya çalıştıklarını görüyoruz.

Biz Zafer Partisi olarak her iki terör örgütü ve bunun dışındaki terör örgütleriyle ancak Türk devletinin mücadele etmesi gerektiği inancındayız. Bu inancımızı ve kararlığımızı sonuna kadar sürdüreceğiz.”

Ümit Özdağ, basın toplantısının ardından Konya Baro Başkanlığına seçilen Oktay Unkur’la bir araya geldi. Özdağ daha sonra esnaf ziyareti gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya geldi.

Devamı…