Makaleler

Yeni Akit yazarı: HDP tabanının büyük çoğunluğu, samimi dindar insanlardır…

HDP’li yöneticiler, devlete katil diye, ağızlarından köpükler saçarak konuşurlarken, 50 bin insanın ölümüne sebep olan PKK için bir defa terör örgütü diyebildiler mi? Katil diyebildiler mi?

Diyemediler..

Ama altılı masanın gözü kulağı HDP’de..

HDP tabanında demiyorum..

HDP tabanının büyük çoğunluğu, samimi dindar insanlardır..

“Ama maalesef, Kürt istismarı ile, o dindar insanların oyları, bir avuç ateistin yönettiği HDP’ye yönelmiştir..”

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu bugünkü yazısında, “İyi Parti’de bizim gözlerimiz ikinci Yavuz’u ararken..12 Eylül öncesinde birbirlerine kurşun sıkan İyi Partili Müsavat Dervioşoğlu ve Gelecek partili Selçuk Özdağ ile karşısındaki CHP’li Engin Özkoç, Yüksek seçim Kurulu’na gidip, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayları olduğunun dilekçesini veriyorlar. Çıkışta da bir açıklama yapıyorlar.. CHP’li Engin Özkoç açıklamasını yapıyor, ardından Müsavat Dervişoğlu benzer tekrarları yapıyor.. Ardından bir gazeteci soruyor.. ‘HDP, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarına ilişkin açıklama yaptı. Nasıl değerlendiriyorsunuz?’ Yaptığı işten utanmayan siyasetçiler. Gizli kapaklı işler çevirmeyen politikacılar.. Etik siyaset ilkelerine sadık olanlar.. Bu soruya iki cümle ile de olsa, cevap verir, değil mi? Veremiyorlar..

Veremediklerinin üstünü örtmek için..” ifadelerini kullandı. Karahasanoğlu yazısının devamında da ”HDP’nin cumhurbaşkanlığına aday çıkartmama kararı ise, Sözcü’de küçücük, Karar’da küçücük.. Yeniçağ’da hiç yok. Cumhuriyet’te ise, PKK destekçiliği damarları kabarmış olmalı ki, manşet..

Bu kirli oyunu oynayanlar, 14 Mayıs akşamı, göreceksiniz, çil yavrusu gibi dağılacaklar..

Daha önce de olabilir de..

En geç notu ile, “14 Mayıs akşamı” diyelim.” düşüncesini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu