Yaşam

Newroz için final Diyarbakır’da

Newroz kutlamaları bu yıl “Şimdi Kazanma Zamanı / Dem Dema Serkeftinê ye” sloganıyla  29’u il olmak üzere 75 merkezde gerçekleştiriliyor.

Dün Van ve Hakkari başta olmak üzere pek çok bölge kentinde kutlamalar yapılırken, İstanbul’da yüzbinlerce kişi Yenikapı’da toplanarak kutlama gerçekleştirdi.

Bugün ise (21 Mart Pazartesi) Diyarbakır, Ağrı, Siirt, Kars, Muş, Cizre başta olmak üzere pek çok merkezde Newroz kutlamaları gerçekleştirilecek. 

Diyarbakır Newroz kutlamalarının yapılacağı alana girişler sıkı denetimler altında yapıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren alana giden vatandaşlar polis noktalarında sıkı aramadan geçirildi.

Final kutlamasının yapılacağı Diyarbakır Newrozuna HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Kürt siyasetçi Ahmet Türk ve Kürdistani ittifak partilerinin temsilcileri ile çok sayıda yabancı delegasyon katılacak. 

09:00’da başlayacak olan Newroz kutlamaları Diyarbakır’da Newroz alanında gerçekleşecek.

Katılımcılar ve Sanatçılar: Pervin Buldan, Berdan Öztürk, Ahmet Türk, Saliha Aydeniz, Ayetullah Aşitî, Sevim Biçici – Rojda, Azad Bedran, Servet Kocakaya, Kazo, Eleonore Fourniau 

Saat 17:00’da sona erecek

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu