Dünya

New York’taki yangında 9’u çocuk en az 19 kişi hayatını kaybetti

ABD’nin New York kentinde 19 katlı bir apartmanın 3’üncü katında çıkan yangında 19 kişi yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerin 9’unun çocuk olduğu bildirildi.

Şehir merkezine bağlı Bronx kentindeki binada çıkan yangında mahsur kalan 63 apartman sakininin yaralandığı, 32’sinin durumunun ağır olduğu belirtilmişti.

New York İtfaiye Departmanı (FDNY) tarafından yapılan bilgilendirmede, 911 aramasından 3 dakika sonra olay yerine ulaşıldığı ve 200’den fazla itfaiyecinin söndürme faaliyetlerine katıldığı bildirildi.

New York İtfaiye Departmanı Komiseri Daniel Nigro düzenlediği basın toplantısında, yaralananların çoğunun yüksek katlı binanın yangın çıkan üçüncü katının üstündeki dairelerde bulunduğunu belirtti.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, Pazar günü çıkan yangında hayatını kaybedenlerden dokuzunun çocuk olduğunu söyledi.

Eric Adams, Bronx bölgesinde çıkan yangınla ilgili olarak, “New York’un tanık olduğu en kötü yangınlardan biri gibi görünüyor. New York için korkunç, acı verici bir andı” dedi.

NBC News’a konuşan Adams, “New York’ta 30 yıldır bir yangında bu kadar fazla kişi hayatını kaybetmemişti” diye konuştu.(AA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu