Yaşam

HDP’li vekilin öldürülen PKK ile çekildiği fotoğrafları ortaya çıktı

“Fotoğraflarda etkisiz hale getirilen Volkan Bora’nın HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile terör kampında çekilmiş çeşitli kareleri yer alıyor”

Anadolu Ajansı (AA), PKK’lı bir kişi ile HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in beraber çekilmiş fotoğraflarını servis etti.

AA’nın haberinde “Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında merkeze bağlı Akçalı köyü kırsalında 29 Nisan 2017’de etkisiz hale getirilen 4 kişiden Volkan Bora’nın cep telefonunda yapılan incelemede çeşitli fotoğraflara ulaşıldı” denildi.

Bazı fotoğraflar paylaşılan haberin devamında şu ifadeler kullanıldı:

Fotoğraflarda etkisiz hale getirilen Volkan Bora’nın HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile terör kampında çekilmiş çeşitli kareleri yer alıyor.

Üniversiteden tanıştıkları öğrenilen Semra Güzel’in tıp, PKK’lı terörist Volkan Bora’nın iletişim fakültesi mezunu olduğu, teröristin bir süre KHK ile kapatılan Dicle Haber Ajansında muhabirlik yaptıktan sonra örgüte katıldığı, fotoğrafın da muhtemelen Kuzey Irak’taki kamplarda çekildiği belirtildi.

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü operasyonda etkisiz hale getirilen ‘Koçero Meleti’ kod adlı terörist Volkan Bora ile HDP’nin Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in basına yansıyan fotoğraflarının iki sevgiliyi yansıtan durum olduğunu, ihanetin belgesi olduğunu söyledi.

Fotoğrafların alçaklığın ve hadsizliğin belgesi olduğunu söyleyen Sözen, HDP ve PKK’nın iş birliğinin tasdiklenmiş son hali olduğunu ifade etti. Fotoğrafların HDP’nin, PKK’nın ta kendisi olduğunu gösterdiğini savunan Sözen, “Ha dağdaki silahlı PKK, ha meclisteki kravatlı HDP; Her ikisinin mensupları da haindir, alçaktır, şerefsizdir, kanı bozuktur. Daha bugün Şanlıurfa’dan uğurladığımız üç şehidimizin olduğu bir ortamda bu kravatlı teröristlerin meclis çatısı altında vekil sıfatı ile bulunmasını, aziz milletimizin verdiği vergilerle maaş almalarını kabul etmiyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu