Ortadoğu

Neçirvan Barzani, İtalya Başbakanı Meloni ile bir araya geldi

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile Roma’da bir araya geldi. Görüşmede İtalya’nın Irak ve Kürdistan Bölgesi’ne desteğinin devam edeceğinin vurgusu yapıldı.

Kürdistan Başkanlığından yapılan açıklamada, görüşmede iki lider, İtalya’nın Irak ve Kürdistan Bölgesi ile ikili ilişkilerini ve özellikle ekonomi ve enerji sektörlerinde karşılıklı işbirliğini genişletmenin yollarını ele aldı.

Başbakan Meloni, İtalya’nın Irak ve Kürdistan Bölgesi’ni desteklemeye devam etme taahhüdünü yineledi ve İtalya’nın Irak ve Kürdistan’ın barış ve istikrarına büyük önem verdiğini yineledi. Meloni, İtalya’nın Bağdat ve Erbil ile olan ilişkilerini değerli olarak nitelendirdi.

Görüşmelerde ayrıca Irak’taki son gelişmeler, Erbil ile Bağdat arasındaki sorunları çözmek için devam eden çabalar ve daha geniş bölgedeki durum ele alındı.

Başkan Neçirvan Barzani’de, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile görüşmesine dair Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, “Giorgia Meloni ile görüşmekten büyük memnuniyet duydum. İlişkilerin daha da geliştirilmesini vurguladık. Zor günlerde İtalya’nın Kürdistan Bölgesi’ne ve Irak’a verdiği destekten ötürü, Sayın Meloni’ye teşekkürlerimi ilettim” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu