Connect with us

Genel

HDP’li Meral Danış Beştaş trafik kazası geçirdi

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, seçim çalışmaları için gittiği Erzurum’un Karayazı ilçesinde trafik kazası geçirdi.

HDP Siirt Milletvekili de olan Beştaş’ın içerisinde bulunduğu, Mehmet Vefa Uysal yönetimindeki 06 CJU 114 plakalı otomobil, Karayazı ilçesi Kırgındere Kavşağı’nda şarampole devrildi. Hastaneye kaldırılan Beştaş’ın belinde kırık olduğu tespit edildi.

HDP’li vekil ambulans uçakla Ankara’ya götürüldü. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye, jandarma, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerince araçtan çıkarılan Beştaş, ambulansla Karayazı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Beştaş, burada yapılan müdahalelerin ardından Erzurum Şehir Hastanesine sevk edildi.

Vücudunda kırıklar tespit edilen Beştaş, Erzurum Havalimanından Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Ankara’ya sevk edildi.

HDP Genel Merkezi’nden parti meclis üyesi Talha Kaya, hastane önünde gazetecilere, Beştaş’ın şehir hastanesinde tüm tetkiklerinin yapıldığını belirterek, “Başhekimle yaptığımız görüşme sonucunda bütün filmleri, tomografileri çekildi. Beyinde ve organlarında herhangi bir hasarın olmadığı söylendi. Ama ne yazık ki belinde kırık olduğunu tespit ettiklerini söylediler. Bu kırık sonucunda Başhekimin ve bizim de olurumuzla Meral başkanımızın ambulans uçakla Ankara’ya sevkine karar verildiği söylendi.” dedi.

Devamı…