Yaşam

National Geographic’den Diyarbakır paylaşımı

Diyarbakır’da iki Pulitzer ödülü fotoğrafçı Muhammed Muheisen’in fotoğrafladığı, uçak kazasında yaşamını yitiren Amerikalı ünlü basketbolcu Kobe Bryant ve kızı Gianna’nın anısı için duvara resmedilen fotoğraf, 240 milyon takipçisi olan National Geographic’in sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Geçtiğimiz ay Kayapınar Belediyesi’nin daveti üzerine Diyarbakır’a gelerek, “Kayapınar Uluslararası Çağrılı Fotoğraf Günleri”ne katılan Pulitzer Ödüllü fotoğraf sanatçısı Muhammed Muheisen’in çektiği fotoğraflar Kayapınar ve Diyarbakır’ın tanıtımına katkı sundu.

KOBE BRYANT VE KIZININ DUVARA RESMEDİLEN FOTOĞRAFI PAYLAŞILDI

240 milyon takipçisi bulunan National Geographic adlı instagram hesabı, Muheisen tarafından çekilen; Kayapınar Belediyesi tarafından 26 Ocak 2020 yılında uçak kazası sonucu yaşamını yitiren Amerikalı ünlü basketbolcu Kobe Bryant ve kızı Gianna’nın anısına duvara resmedilen fotoğrafını paylaştı. İki günde binlerce beğeni alan paylaşım Diyarbakır ve merkez Kayapınar ilçesinden de büyük beğeni gördü.

DEVEGEÇİDİ’NDEN DE BİR KARE PAYLAŞTI

National Geographic’in bir diğer hesabı olan ‘natgeotravel’ adresinden de Muheisen’in Devegeçidi Barajı’ndan gün batımı adlı fotoğrafı da paylaşıldı. “Eylül Ayında, kuşlar Türkiye’nin Diyarbakır kentindeki Kayapınar’da Devegeçidi Barajı’nda güneş batarken toplanıyor” diye notu düşürülerek yapılan paylaşım yoğun ilgi gördü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu