Connect with us

Makaleler

Metiner’den Erdoğan’a ‘Kürt sorunu’ uyarısı

Mehmet Metiner, bugünkü köşesinde Erdoğan ve AK Parti’ye uyarılarda bulundu. Metiner ‘Kürt sorunu’nun çözülmüş olması, artık ‘Kürtlerin sorunları’nın olmadığı anlamına mı geliyor?’ dedi.

Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, köşesinde Kürt sorunuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Metiner, Erdoğan’a, “Kürtlerin sorunları ve talepleri’ üzerinde odaklanan anlayışla hayata geçirilmesi şart” uyarısında bulundu.

Metiner’in yazısından öne çıkanlar şöyle;

“Doğrudur, etnik kimliğin inkarından kaynaklı bir ‘Kürt sorunu’ yok artık. Doğrudur, bir insanlık suçu olan ‘asimilasyon sorunu’ yok artık. Doğrudur, ceberut ve baskıcı devlet politikaları yok artık.

Mazlum ve Müslüman Kürt halkına yönelik bilinçli ve sistematik inkar ve asimilasyon politikaları Erdoğan sayesinde tarih oldu. Mezalim politikaları nihayete erdi. Kürt halkının bir evladı olarak bu konuda Erdoğan’a ne kadar teşekkür etsem azdır.

Peki, ‘Kürt sorunu’nun çözülmüş olması, artık ‘Kürtlerin sorunları’nın olmadığı anlamına mı geliyor? Veya Kürtlerin hiç bir taleplerinin artık olmadığı anlamına mı geliyor? Asla!”

Birilerinin ‘Erdoğan’ı ve AK Parti’yi bu şekilde düşünmeye sevk ettiğini’ öne süren Metiner, “Kürt sorununu çözdük, artık ne istiyorlar, hala niye kendilerine kan ve gözyaşından başka bir şey vermeyen malum yapıdan kopmuyorlar?” şeklindeki görüşlerin “Kürt halkının inadına tepkisel davranmasına sebebiyet verebileceğini” söyledi.

Metiner, “O yüzden Erdoğan’ın yeni dönemde ne yapıp edip kazanımcı bir siyaseti ‘Kürtlerin sorunları ve talepleri’ üzerinde odaklanan anlayışla hayata geçirmesi şart” yorumunu yaptı.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir