Politika

MHP Bingöl İl Başkanı istifa etti: ‘Camiamızın gözü aydın’

MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, görevinden ‘sağlık sorunları’ gerekçesiyle istifa ettiğini duyurdu. Varol’un tefecilik suçundan ceza alması nedeniyle istifaya zorlandığı öğrenildi.

MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından paylaştığı yazılı açıklamasında “Genel Başkanımız Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendilerin takdir ve tensipleriyle bu kutsal görevi devretmenin onurunu yaşamaktayım” diyen Varol, kendisine yönelecek eleştirilere ise şimdiden yanıt verdi:

“Görev sürem boyunca yaptıklarımın ve yapamadıklarımın hesabını her zaman Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine vermeye hazırım. Ülkücülük dışında bir aidiyet tanımayan, Ülkücü pencereden bakarak beni eleştiren herkese şimdiden saygı duyacağımı belirtmek istiyorum fakat görev sürem boyunca yaptıklarıma şahsi ikbal, menfaat ve Ülkücülük dışındaki pencerelerden eleştiri getirecek olanların fikirleri de, şahsiyetleri de tarafımca hükümsüzdür. Bu süreç boyunca yapılan her güzel iş teşkilatımın, her eksik, noksan şahsımındır. Ömrü boyunca Ülkücü kelimesinin sonundaki –cü aidiyeti dışında tek bir sıfatı dahi kabul etmeyen şahsım, bundan sonra da Ülkücü olabilmenin ve Ülkücü kalabilmenin şerefine talip olacaktır. Makamlar şerefli bir emanet, dava adamlığı ise ömürlük aidiyettir.”

‘CAMİAMIZIN GÖZÜ AYDIN’

MHP İl Başkanı Varol’un istifa açıklamasını alıntılayan MHP Bingöl İl Başkan Yardımcısı Mehmet Bürkek ise Varol’un görevden alındığını ima eden bir paylaşımda bulundu.

Bürkek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi etiketleyerek şu ifadeleri kullandı: “Görevden alınmanız partimiz davamız ve ülkücü camia adına çok hayırlı bir karar olmuştur…
Teşekkürler sn genelbaşkanım bilge liderimiz @dbdevletbahceli”

Mehmet Bürkek konuya ilişkin yaptığı ikinci paylaşımında ise şunları yazdı: Tefecilik yaptığı gerekçesiyle 3 küsür yıl ceza alan ve mahkum olan, bu sebeple Sn genel başkanımız bilge lider @dbdevletbahceli beyefendinin talimatıyla @NurettinVaroll1 MHP il başkanlığı görevinden alındı camiamızın gözü Aydın olsun. Teşekkürler sn genel başkanım…”

TEFECİLİK CEZASI NEDENİYLE İSTİFAYA ZORLANDI

Nurettin Varol, sosyal medya paylaşımı sonrası hesabını kilitledi. Bingöl MHP kaynaklarından alınan bilgilere göre Varol’un tefecilik suçundan ceza alması nedeniyle genel merkez tarafından istifaya zorlandığı öğrenildi.

AK Partili Bingöl Ilıcalar Belediye Başkanı Mehmet Akif Günerigök’ün şikâyeti üzerine açılan davada, MHP İl Başkanı Nurettin Varol’a ‘tefecilik’ suçundan 3 yıl, 1 ay 15 gün hapis cezası verilmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu