Makaleler

Kutalmış Türkeş: ”Geleceği varsa göreceği de var Kader kime ölüm yazmışsa ölür gider.”

Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş: ”Yine bizimle ilgili tehdit yayınladılar. Kimse bir halt yapamaz. Geleceği varsa göreceği de var. Kader kime ölüm yazmışsa ölür gider.”

Kutalmış Türkeş ile küfür içeren sosyal medyada yaşananlara ilişkin Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e açıklamalarda bulundu:

Adana Ülkü Ocakları’nın İyi Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş’i ihanetle suçladığı pankartının ardından yaptığı açıklamada sert sözler kullanan Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, “Yine bizimle ilgili tehdit yayınladılar. Kimse bir halt yapamaz. Geleceği varsa göreceği de var. Kader kime ölüm yazmışsa ölür gider. Herkes için geçerli. Biz kadere inanıyoruz” dedi. Kutalmış Türkeş, açıklamasındaki Semih’in MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın olmadığını ileri sürerek , ‘Semih’ yazmışım diye Semih Yalçın niçin üstüne alınıyor? Ben ‘Alparslan Türkeş’in evladıyız’ deyip Türkeş’in öz evlatlarına hakaret edenlere söylüyorum. MHP’nin yaptıkları normal bir şey değil. ‘Semih’ yazınca o kendi üstüne alınıyorsa ben bir şey yapamam. Bunun hukuki değeri de yok, farklı yorumlayabilir. ifadelerini kullandı.

Semih Yalçın ise Kutalmış Türkeş’e “Yalan söylüyor. Anladığım kadarıyla hukuki bir takibata uğramaktan endişe ederek böyle söylüyor olabilir. Bir şey söylüyorsa arkasında durmalı” sözleriyle yanıt verdi.

Ne olmuştu?

Adana Ülkü Ocakları’nın İYİ Parti’den Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş’i ihanetle suçladığı pankart gündem olmuştu. Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş ise Ayyüce Türkeş’i ihanetle suçlayan Ülkü Ocakları’na sosyal medyadan sert sözlerle karşılık vermişti. Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, “Ülküdaşlarımıza küfür edecek kadar aşağılıksın, haddini bil” diyerek Türkeş’e cevap vermişti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu