Politika

Kılıçdaroğlu Diyarbakır’a gidiyor! Sloganı belli oldu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, iki defa ertelenen Diyarbakır ziyaretini 9-10 Mart’ta yapacak. Ziyaretin sloganı ise ‘Kadim Şehirde Kadim Birliktelik İçin Geliyoruz’ olarak belirlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Mart Perşembe günü Diyarbakır’a gidecek. CHP lideri ziyareti iki kez ertelemek zorunda kalmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun, Diyarbakır ziyaretine ilişkin görseller, CHP Genel Merkezi tarafından hazırlandı.  Görsellerde, Kılıçdaroğlu imzası ile “Kadim şehirde kadim birliktelik için geliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Kılıçdaroğlu’na Diyarbakır gezisinde, CHP Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri eşlik edecek. Kılıçdaroğlu sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelecek.

Milletvekilleri kente gitti

Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti öncesi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Muğla Milletvekili Mürsel Alban ve İstanbul Milletvekili Özgür Karabat kente gitti. Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ise yarın (8 Mart) Diyarbakır’a gidecek.

Daha önce 2 defa iptal edilmişti

Daha önce kente ziyaretini ertelemek zorunda kalan Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Ülkemiz genelinde etkili olan hava muhalefeti nedeniyle, Diyarbakır ziyaretimizi ertelemek zorunda kaldık. Hiç kimse merak etmesin; Diyarbakırlı kardeşlerime sözüm söz, en kısa sürede orada olacağım” ifadelerine yer vermişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu