Yaşam

İstanbul’da 3 Hakkarilinin öldürülmesi: Olayın sebebi belli oldu

İstanbul Küçükçekmece’de dün adliye önünde çıkan silahlı çatışmada 3’ü Hakkarili 4 kişi yaşamını yitirmişti.Taraflar arasında çıkan tartışmada 57 yaşındaki Nazım Sözer, 25 yaşındaki Kadir Mendanoğlu ile Sinoplu 34 yaşındaki Sercan Selvi olay yerinde, ağır yaralanan 46 yaşındaki Ercan Sözer ise hastanede yaşamını yitirmişti.

3’ü Hakkarili 4 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı iki grup arasında çıkan silahlı kavga olayında gözaltı sayısı 20’ye yükselirken olayın lokantacılık yapan Sinoplu oldukları öğrenilen grupla otopark ve oto yıkamacılığı yapan Hakkarili grup arasında daha önce yaşanan silahlı kavga ve husumet sonucu meydana geldiği öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturmada polis kavgaya karıştıkları öğrenilen 2 kişiyi daha gözaltına aldı. Böylece olayla ilgili gözaltına alınanların sayısı 20’ye yükseldi.

Cinayet Büro Amirliğinde sorgulanan şüpheliler için Cumhuriyet savcılığından ek gözetim süresi alındığı öğrenilirken, şüpheliler zırhlı çevik kuvvet otobüsleriyle götürüldükleri hastanede sağlık kontrolünden geçirildiler.

Olayın sebebi belli oldu

Yapılan soruşturma kavgaya karışan iki gruptan bir tarafın Sinoplu olduğu ve lokanta işlettiği, Hakkarili olan diğer grubun ise lokantanın hemen yanında bulunan otopark ve oto yıkamacılığı ile uğraştıkları öğrenildi.

İki grubun 8 Kasım 2021 tarihinde ‘Tabelan dükkanımı kapatıyor’ gibi nedenler yüzünden tartıştıkları, çıkan bu kavgada da silahların kullanıldığı öğrenildi.

Mahkemeye taşınan bu olayın ardından iki grup arasında husumetin büyüyerek devam ettiği de belirtildi.

Yetkililer olayda silah kullanan ve cinayetleri işleyen kişilerin gözaltında bulunduğunu belirtirken soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu