Politika

İddia: Doğu Perinçek ve Ethem Sancak, Suriye’ye gidip Beşar Esad’la görüşecek

Gazeteci Yarkadaş, Vatan Partisi lideri Perinçek ile AK Parti’den istifa edip partiye katılan Ethem Sancak’ın 10 gün içinde Suriye’ye giderek Esad’la görüşeceğini öne sürdü.

Korkusuz yazarı ve televizyon yorumcusu Barış Yarkadaş, Suriye ile Türkiye arasında son günlerde gündemde olan temaslara ilişkin yeni bir iddia ortaya attı. Yarkadaş, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile AKP’den istifası bu partiye katılan Ethem Sancak’ın, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşeceğini öne sürdü.

Tv100’deki ‘Taksim Meydanı’ isimli programda konuşan Yarkadaş, Vatan Partisi’ne geçen Ethem Sancak, önümüzdeki 10 gün içinde Suriye’ye giderek hem Esad’la hem de Esad’ın kabinesinde bulunan Bakanlarla gayri resmi bir görüşme gerçekleştirecek.”

ÇAVUŞOĞLU’NA BAHÇELİ’DEN DESTEK GELMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da düzenlenen 13. Büyükelçiler Konferansı’nın kapanışında “Muhalefet ile Suriye’deki rejimi bizim bir şekilde anlaştırmamız lazım. Aksi takdirde kalıcı bir barış olmaz” demişti.

Çavuşoğlu’nun bu sözleri Suriye’nin kuzeyinde Türkiye ve Suriye Milli Ordusu’nun kontrolündeki bölgelerde protesto edilirken, iktidar ortağı Devlet Bahçeli bugün yaptığı yazılı açıklamada bu sözlere destek vermişti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da, Suriye ile Türkiye arasında bir liderler görüşmesi olup olmayacağına dair soruya “Ben hiç olmaz diyecek durumda değilim. Bir yerden başlar bunun düzeyi yükselebilir, inşallah” yanıtını vermişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu