Makaleler

Fatih Altaylı: AK Parti, 20 yıllık CHP iktidarına son verecek!

Gazeteci Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün açıkladığı seçim beyannamesini bugün yazısında değerlendirdi. Altaylı, “Konuşmaları kimsede beklediği, umduğu etkiyi bırakmıyor” dedi.

Altaylı, “Erdoğan, 21 yıllık iktidarı boyunca o kadar çok konuştu, o kadar fazla halka hitap etti ki, artık konuşmaları kimsede beklediği, umduğu etkiyi bırakmıyor” dedi. 

Altaylı’nın yazından ilgili bölüm şöyle:

Önce bir tespitimi aktararak başlayayım. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 yıllık iktidarı boyunca o kadar çok konuştu, o kadar fazla halka hitap etti ki, artık konuşmaları kimsede beklediği, umduğu etkiyi bırakmıyor

Çünkü artık mesele ile yakından ilgili kişiler dışında söyledikleri duyulmaz oldu. Ben bu durumu biraz otoyol ya da demiryolu kenarında bir evde yaşamaya benzetiyorum.

Böyle bir eve misafir olarak gittiğiniz zaman ev sahibine “Bu seste nasıl yaşayabiliyorsunuz” diye sorarsanız. Ama o evde yaşıyorsanız, bir süre sürekli gelen o sesi duymaz olursunuz. Biz de toplum olarak Tayyip Bey’in sesi ile o kadar uzun süredir yaşıyoruz ki, artık o sesi duymaz olduk.

Ama tabii biz işimiz gereği o sesi dinlemek ve anlamaya çalışmak zorundayız. Dün de AK Parti lideri ve partisinin 3. kez Cumhurbaşkanı adayı olarak dinledik. Sayın Erdoğan’ı dinleyince şunu gördüm. Bu kez seçimleri kazanacağından çok umutlu ve en sonunda 20 yıllık CHP iktidarına son verecek ve gelip özgürlükçü, hukuk devletini üstün tutan, ekonomide rasyonel ve evrensel kurallara dayalı iktidarını kurabilecek.

Türkiye’nin muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi siyaset ustası olan Erdoğan’ın 20 yıllık siyasi başarısının altında aslında bu tavır yatıyor. Kendi yaptıklarına ya da kendi yapmadıklarına yabancılaşma.

Yaptığı icraatların olumsuz sonuçlarından da, yapmadığı icraların olumsuz sonuçlarından da kendini sorumlu tutmuyor ve bu “sorumsuz olma haline” seçmenlerini inandırabiliyor. Bu aslında müthiş başarılı bir siyasi tutum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu