Analiz

Erdoğan’ın Diyarbakır ziyareti yorumu: Kürt seçmen seçimin kaderini belirleyecek

Ahmet Taşgetiren ve Mehmet Ocaktan KARAR TV’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi. Mehmet Ocaktan, “Kürt seçmenin oyları seçimin kaderinde çok etkili olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretini değerlendiren Ocaktan, “Kürt seçmen seçimin kaderini belirleyecek” ifadelerini kullanırken Taşgetiren ise Türkiye’deki Kürt sorununa değindi. Taşgetiren, “Son yaklaşımlar Tayyip Bey’in Kürt sorununu daha da kanatma yönünde adımlar attığını gösteriyor.” dedi.

Taşgetiren’in açıklamaları şöyle;

“Bir Cumhurbaşkanı Kürtlerin kaç çocuk yaptığını gözetleme noktasındaysa ve oradaki çocuk sayısı problem olmaya başladıysa orada bir sıkıntı var demektir. Ya da bir cumhurbaşkanı Diyarbakır’da Kürtlerin ağırlıklı olduğu bir toplumda cezaevindeki bir insana, “O Kürt bile değil” diyorsa burada bir kere hukuk sorunu var. Son yaklaşımlar Tayyip Bey’in o sorunu daha da kanatma yönünde adımlar attığını gösteriyor.”

“CHP HEP KÖTÜ GÖSTERİLMEK İSTENİYOR”

Taşgetiren konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü adımının ardından Erdoğan’ın “Şimdi bana gollük bir pas attın” ifadesini eleştirdi. Taşgetiren “Bu olaya gollük pas mantığıyla yaklaşmak çok yakışık almıyor. CHP’nin bu noktaya gelmiş olmasına çok sevindik denebilirdi. CHP hep kötü gösterilmek isteniyor” şeklinde konuştu.

“KÜRT SEÇMENİN OYLARI SEÇİMİN KADERİNDE ETKİLİ OLACAK”

Mehmet Ocaktan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi. Ocaktan, “Erdoğan’ın Diyarbakır’da yaptığı açıklamalar AK Parti’nin özet olarak Kürtlerle olan gönül bağını kaybettiğinin bir göstergesi. Kürt seçmenin oyları seçimin kaderinde çok etkili olacak” ifadelerini kullandı.(KARAR)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu