Ortadoğu

Duhok polisi duyurdu: Katil zanlısı yakalandı

Duhok polisi, Zaho ilçesinde bir kişinin öldürülmesi ve küçük kızının kaybedilmesi soruşturması kapsamında bir kişinin yakalandığını duyurdu.

4 Ağustos 2022’de Zaho ilçesine bağlı Hesen Reşo köyünde 42 yaşındaki Ezidi Kürt Faruk Mirza Halef ve 6 yaşındaki kızı Axîn kayboldu. Faruk Mirza Halef’in cesedi 8 Ağustos’ta Zaxo’nun Bedara köyünde bir bahçede bulundu. Küçük kız ise hala kayıp.

Polis ekipleri, katili yakalamak için çalışmalarını genişletti ve dün gece polis zanlının yakalandığını duyurdu.

Duhok Polisi yaptığı yazılı açıklamada, “Duhok Polisi, bilgi toplamasının ardından Serhildan Mahallesi’nde Faruk Mirza Halef’in katilini tutukladı” dedi.

Rûdaw’ın edindiği bilgilere göre Faruk Mirza, Ezidi bir Kürt ve 2014 yılından bu yana ve IŞİD saldırılarının ardından Zaho ilçesindeki Çem Mışko  kampında yaşıyor.

Zaho Emniyet Müdürlüğü 8 Temmuz’da yaptığı açıklamada, “Faruk Mirza’nın öldürülmesiyle ilgili olarak 3 kişi hakkında tutuklama emri çıkarıldığını” duyurmuştu.

Duhok polisine göre, zanlı ilk ifadesinde küçük çocuğu da öldürdüğünü itiraf etti. Zanlının cesedi  gömdüğünü söylediği yerde yapılan kazıda ise cesede rastlanmadı. Duhok Emniyeti, yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından cinayet dosyasını Zaho Emniyet Müdürlüğü’ne devredeceklerini bildirdi.(Rudaw)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu