Connect with us

Genel

Cüneyt Özdemir anlattı: Sedat Peker ve Muhammet Yakut arasındaki benzerlik ve farklar!

Delilerin Delisi lakabıyla anılan Muhammet Yakut, peş peşe yaptığı video paylaşımları ile dikkat çekmeye başladı. Yakut’un organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile ilişkisi olduğu iddiası da gündeme geldi.

Sosyal medyada tanınan Deliler Delisi lakabıyla yayın yapan Muhammed Yakut’un iddiaları kamuoyunda merakla araştırılırken organize suç örgütü lideri Sedat Peker’le arkadaş olduklarını Peker’in avukatı, Yakut ile 25 yıllık bir arkadaşlığı olduğunu da doğruladı.

Cüneyt Özdemir Youtube’da yaptığı canlı yayında,  Muhammet Yakut ile Sedat Peker arasındaki benzerlik ve farklılıkları sıraladı.

İkisinin ortak hedefinde Mehmet ağar ve Süleyman Soylu başı çekiyor

Sözlerine Muhammed Yakut ve Sedat Peker’in neden video yayınladığını sorgulayarak başlayan Özdemir, şunları söyledi:

“Sedat Peker bunları neden anlattığını açıkladı. ‘Benim evim basıldı, siz bana bunu ettiniz. Kızımın gözyaşını yere döktürmem. bunu size hesabını soracağım’ diye yola çıktı. Açık söyleyeyim Muhammed Yakut neden yola çıktı, 5 videosunu izledim henüz bir cevap bulamadım. Ama bazı benzerlikler ve farklılıklar var. 

Her iki isim de yeraltı dünyasını biliyor, hakimler. Ama farklı yönlerine hakimler bence. Sedat Peker daha milliyetçi bir kökenden geliyor. Muhammed Yakut daha Kürt kimliğini hatta gayet de muhafazakar, Kuran’ı okuduğunu söylüyor, İslam’ı dikkate alıyor ama HÜDA PAR’a da küfretmekten çekinmiyor. O çizgide de değil. 

İş dünyasına, siyasetçilere hatta gazetecilere, şov dünyasına bir şekilde hakimler. İkiside uzun yıllar cezaevinde kaldılar. Her ikisinin de MİT’le, istihbarat dünyasıyla farklı şekillerde irtibatı olmuş. İkisinin de anlattıklarında bunu da çok net bir şekilde görüyorsunuz. İkisi de 90’lı yılların o ideolojisine hakimler. Ancak biri İstanbul’a diğeride Güneydoğu’ya. Ne konuşuldu, ne yapıldı, o faili meçhul cinayetler, Ömer Lütfü Topal cinayeti gibi her ikisinin de bilgisi var. Anlattıkları doğru yada yanlış o dönemi yaşamışlar.

İlginç bir şekilde her ikisi de devlete kızgın. Öfkeliler ve bunun yansıdığını görüyoruz. Sedat Peker daha çok belgelerle konuştu. Görüntü, ses kaydı yayınladı. Muhammed Yakut şu anda sadece bir kağıt gösterdi ama bir belge yayınlamadı.

İkisininde son silahı bir tripod ve kamera. Sedat Peker videolarda gençliğin dilini yakalamaya çalışıyordu. Muhammed Yakut yeni yeni açılıyor.

Devamı…