Connect with us

Politika

CHP’nin Diyarbakır adayları esnafı gezdi: ‘Kürt sorununu en demokratik yollarla çözeceğiz’

CHP Diyarbakır milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında 3 ayrı gruba ayrılarak Diyarbakır’da esnaf ziyaretinde bulundu. Adaylar, Kürt sorununu çözeceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Diyarbakır Milletvekili adayları Sezgin Tanrıkulu, Esra Aslan, Mehmet Ali Özmen, Özlem Kaya ve İl Başkanı Abdullah Atik, partililerle bir araya gelerek Diyarbakır’da Yenişehir esnafını gezdi.

Ziyaret sırasında Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayata geçirmeyi planladığı ‘Aile Destekleri Sigortası’nı kapsayan broşürleri esnafa dağıtıldı. Adaylarla konuşan Diyarbakırlılar sık sık sorunlarını dile getirdi. Esnafın sorunlarını dinleyen vekil adayları, sorunların çözümü için oy istedi.

Diyarbakırlılar, CHP’li adaylar arasında en yoğun ilgiyi Sezgin Tanrıkulu’na gösterdi,. Tanrıkulu ile görüşen Diyarbakırlıların ilettikleri sorunlardan biri de Kürt sorunu ile ilgili yaşadıkları endişeyi dile getirmeleri oldu. Tanrıkulu, yurttaşlara,” Hiç endişelenmeyin biz bugün bunun için buradayız. Hiç şüpheniz olmasın Kürt sorununu en demokratik yolarlarla çözeceğiz. Tüm ülkemize ve siz değerli hemşerilerime buradan söz veriyoruz. Demokratik yollarla bu sorunun çözümü Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.

Millet İttifakı’nda İYİ Parti’nin dışındaki diğer partiler CHP’nin listesinden Diyarbakır’da seçimlere girecek. CHP listesinde birinci sırada Sezgin Tanrıkulu, ikinci sırada DEVA Partili Ali İhsan Merdanoğlu ve üçüncü sırada ise Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Ergin bulunuyor.

Devamı…