Connect with us

Yaşam

CHP lideri Kılıçdaroğlu Diyarbakır’da

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 2 defa ertelenen ‘helalleşme’ ziyareti için Diyarbakır’da. Yüzlerce kişinin karşıladığı Kılıçdaroğlu ilk olarak HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “helalleşme buluşmaları” programı için Diyarbakır’a geldi.

CHP Diyarbakır il örgütü Kılıçdaroğlu’nu havaalanında “Hak, hukuk, adalet” sloganı ve davul zurnayla karşıladı. Mazot zamlarını protesto eden çiftçiler de traktörleriyle havaalanı önündeydi. 

Kılıçdaroğlu’nu havaalanında bekleyenler konvoy oluşturarak kalacağı otele gitti. CHP lideri ise otele geçmeden önce Öğretmenevi’ne giderek, gündüz HDP il binasının önünde oturma eylemi yapan ailelerle görüştü. Kılıçdaroğlu’nun programında belirtilmeyen bu görüşme yaklaşık 15 dakika sürdü.

Diyarbakır’daki ilk ziyaretini Öğretmenevi’nde gerçekleştirdikten sonra kalacağı otele geçen Kemal Kılıçdaroğlu burada partililer tarafından sloganlar ve halaylarla karşılandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’a gelmek için program yapmış ancak hava muhalefeti nedeniyle programını ertelemek zorunda kalmıştı.
Diyarbakır’da sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ile buluşacak ve merkez Sur ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunacak olan Kılıçdaroğlu’nun, Diyarbakır programında belirtilmese de HDP eski Eş Genel Başkanı Başak Demirtaş ile özel bir görüşme yapması da bekleniyor.

Kılıçdaroğlu, Tahir Elçi Vakfı’nda Türkan Elçi ile görüşecek. 

Diyarbakır sokaklarında bazı vatandaşlara Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır’a gelmesi konusunda sorulan soruya verilen cevaplara bir bakalım

Şimdiye kadar gelen gidenler arasında, Kürtler için bir şey görmedik. Gelen giden Kürtleri kandırıyor. Vaatlerde bulunup gidiyorlar. Kürtlerin gözüne girdiler, sonra inkâr ettiler. Şimdiye kadar Kürtler için bir şey yapıldığını görmedim. Büyükşehirleri Kürtler sayesinde kazandılar, peki Kürtler için ne yaptılar? Ben hiçbir partiye güvenmiyorum.

Hiçbir şey değişmeyecek. Gelip çayımızı içip gidecek. Kim gelirse gelsin, bir beklentimiz yok. Araçlar kontak kapatsın, bak nasıl her şey değişecek. Bu zamlar her şeye yansıyacak. Siyasilerden hiçbir beklentimiz yok, gerçek siyasetçiler içerde. Diğerleri boş. Ekrem İmamoğlu’ndan bir umudumuz vardı o da boş çıktı. Siyaset yalandır.

Bakacağız, göreceğiz. Görmek lazım.

Kılıçdaroğlu’ndan bir şey beklemiyorum. Zayıf biri. İnancım yok. Helalleşme lafı da boş. Bir şey beklemiyorum.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretini Diyarbakırlıların verdiği cevaplarda da gördüğümüz gibi Kılıçdaroğlu’nun vereceği mesajların bu algıyı değiştirmesi bekleniyor veya şöyle söylemek daha doğru olur” Kılıçdaroğlu’nun bu algıyı değiştirmesi gerekiyor”.Çünkü burada yaşayan halk her seçim öncesi söylenen ama yapılmayan vaatlere karnı tok, ziyaretlere karnı tok..Daha çok somut adımlar atılmasını görmesi lazım yoksa gelip konuşup ziyaretlerde bulunup gitmekle olmuyor. Kürtler adına ciddi, istikrarlı,doğru adımlar attığını gördükçe Kadim şehir Diyarbakır halkı Kılıçdaroğlu’nun helalleşme programına karşılık verecektir.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir