Dünya

Beyaz Saray, NYT haberinin ardından Biden’ın Parkinson hastalığına ilişkin iddiaları yalanladı

Beyaz Saray, New York Times’ın ziyaretçi kayıtlarından hastalık konusunda uzmanlaşmış bir doktorun Ağustos’tan Mart’a kadar Beyaz Saray’ı en az sekiz kez ziyaret ettiğini bildirmesinin ardından, ABD Başkanı Joe Biden’ın Parkinson hastalığı için tedavi görmediğini ve yıllık muayeneleri dışında bir nörologla görüşmediğini açıkladı.

Biden’ın başkan adayı Donald Trump ile 27 Haziran’da katıldığı canlı yayın tartışmasındaki performansından ve zaman zaman düşüncelerini toparlayamaması nedeniyle açıklanmayan bir hastalıktan muzdarip olabileceğine dair endişeler arttı.

Reuters, Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden’ın Parkinson tedavisi gördüğüne ilişkin iddiaları yalanladığı bilgisini paylaştı. ABD basınında hareket bozuklukları konusunda uzmanlaşmış ve yakın zamanda Parkinson üzerine bir makale yayınlamış olan Nörolog Dr. Kevin Cannard’ın geçtiğimiz yazdan bu yıl ilkbahara kadar Beyaz Saray’ı sekiz kez ziyaret ettiğine dair çıkan haberlerin ardından Beyaz Saray açıklama yaptı.

Beyaz Saray sözcüsü Karine Jean-Pierre, Cannard düzenlediği basın toplantısında, olan herkesin mahremiyetine saygı göstermek istediğini söyledi. Biden’ın yıllık fiziksel muayenesiyle bağlantılı olarak üç kez nörolog gördüğünü söyledi. Cannard’ın Beyaz Saray’daki varlığını açıklamadı ancak bunun Beyaz Saray kompleksinde çalışan bazı askeri personelin tedavisiyle bağlantılı olabileceğini öne sürdü.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu