Politika

Ayhan Bilgen duyurdu; Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kuruluş dilekçesi bugün verilecek

Ayhan Bilgen, kurucusu olduğu Türkiye’nin Sesi Partisi’nin (SESPARTİ) kuruluş dilekçesinin bugün İçişleri Bakanlığı’na sunulacağını duyurdu.

HDP’nin eski sözcüsü ve eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, bir süre önce partisinden ayrılarak yeni bir parti kurma hazırlıklarına girişmişti. Bilgen, kurucusu olduğu partinin adının Türkiye’nin Sesi Partisi olduğunu duyurarak, kuruluş dilekçesinin de 31 Mart’ta İçişleri Bakanlığı’na sunulacağını açıkladı.

Bilgen’in sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklaması şöyle: “Türkiye’nin Sesi Partisi(SESPARTİ) kuruluş dilekçesi 31 Mart Perşembe 9.30’da İçişleri Bakanlığı’na teslim edilecektir.”

‘KİMSENİN DEVAMI DEĞİLİZ, KİMSEYE KARŞI KURULMADIK’ 

Bilgen geçtiğimiz günlerde uzun süredir hazırlıkları devam eden partinin tabela partisi olmayacağını söylemişti. Bilgen, “Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. 2023 yılında ülke yönetiminde öyle ya da böyle olacağız. Onun için de seçimlere yetişecek bir parti kuracağız. Biz tabela partisi kurma hevesiyle yola çıkmadık. İttifak arayışlarında değiliz. Sadece toplumla ittifak yapacağız. Onun için kongrelerimizi yetiştireceğiz. Seçim takvimine uygun şekilde çalışmalarımızı tamamlayacağız. Biz kimsenin devamı değiliz. Kimseye karşı kurulmadık. Hiçbir ittifakı, hiçbir partiyi, lideri ne özel olarak hedefliyoruz ne peşinen yanlarındayız ne de karşılarındayız. Bizim muhatabımız toplumdur” şeklinde konuşmuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu