OrtadoğuPolitika

AK Parti Sözcüsü Çelik Kazımi’ye yönelik saldırıyı kınadı

AK Parti Sözcüsü Çelik, “Irak Başbakanı Mustafa Kazımi’nin konutuna yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Irak’ı istikrarsızlaştırmaya çalışan terör örgütlerine karşı kardeş Irak halkının yanındayız” açıklamasında bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi’ye düzenlenen saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çelik açıklamasında, “Irak Başbakanı Mustafa Kazımi’nin konutuna yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Irak’ı istikrarsızlaştırmaya çalışan terör örgütlerine karşı kardeş Irak halkının yanındayız” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Irak Başbakanı Mustafa Kazımi’nin başkent Bağdat’taki konutuna bugün sabaha doğru silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile saldırıya düzenlenmiş, Kazımi’nin suikast saldırısından yara almadan kurtulduğu bildirilmişti.

Irak Başbakanı, saldırının ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Irak ve Irak halkı için bir kurtuluş projesiydim ve hala öyleyim. İhanet füzeleri müminlerin cesaretini kıramayacak. Kahraman güvenlik güçlerimizin halkın güvenliğini korumak için gösterdiği azim ve ısrar asla sarsılmayacak. Ben iyiyim, ailemin yanındayım. Herkesi sakin olmaya ve serin kanlı kalmaya davet ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu