Yaşam

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yıldız’ın yakınlarına operasyon: 9 gözaltı

Şenyaşar ailesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, AK Partili Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Yıldız’ın da aralarında olduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince düzenlenen operasyonda,  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Yıldız, danışmanı ve yeğeni Osman Şah Yıldız ile Osman Yıldız’ın da aralarında olduğu 9 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten emniyette götürüldü. Gözaltı kararında 43 kişinin isminin geçtiği ve ifadeye çağrıldıkları iddia edildi.

Gözaltına alınan şahısların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Ne olmuştu?

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınları seçim çalışmaları sırasında işyerlerini ziyaret ettiği Şenyaşar ailesine saldırmış, başlayan olaylarda Celal, Adil, Mehmet, Fadıl ve Ferit Şenyaşar kardeşler çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. AK Partili Yıldız’ın yakınları Suruç Devlet Hastanesi’nde de saldırılarını sürdürmüş, ağır yaralı Celal ve Adil Şenyaşar ile hastaneye çocuklarını ziyarete giden baba Hacı Esvet Şenyaşar eşi Emine Şenyaşar’ın gözleri önünde linç edilerek katledilmişti. Olaylarda AK Partili milletvekilinin ağabeyi Mehmet Şah Yıldız da bulunamayan bir silahtan çıkan mermi ile yaşamını yitirmişti. 

Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar ise yaşanan olaya tepki göstermek amacıyla 1 yıl önce Şanlıurfa Adliyesi önünde oturma eylemine başlamıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu