Bilim & Teknoloji

Telefonlara gelen aramaları otomatik olarak meşgule atıyor

Android 12 önceki güncellemelere kıyasla bu konuda daha sorunlu görünüyor. Üstelik gelen son haberlere bakılırsa Google’ın kendi telefonları bile bu hatalardan nasibini alıyor.

Android 12 güncellemesi yüklendikten sonra tuhaf hatalarla karşılaşan telefonlardan biri de Google’ın son amiral gemisi akıllı telefonu Pixel 6. Reddit gibi sosyal medyalarda Pixel 6 konusunda yaşadıkları sorunları paylaşan kullanıcılar, güncellemeden sonra telefon gelen bazı aramaları otomatik olarak meşgule attığını söylüyor. Bu sorundan şikayet eden kullanıcıların sayısı göz ardı edilemeyecek kadar fazla.

Kullanıcılar, bazı gelen aramalarda telefonlarının çalmadığını, bunun yerine telefonun otomatik olan gelen aramayı meşgule attığını öne sürüyor. İlk başta bunun telekom şirketinden kaynaklı bir sorun olabileceği düşünülmüş olsa da, farklı hat markaları kullanan kişilerin aynı sorunları yaşaması sorunun Pixel 6 ve 6 Pro’da olduğunu düşündürüyor.

Şimdilik bu sorunu çözmek için bir güncelleme ya da yama yayınlanmış değil. Ancak sorunun gündeme taşınması, Google’ın önümüzdeki günlerde bu soruna el atma ihtimalini kuvvetlendiriyor. Ancak Google tarafından resmi olarak bir çözüm üretilene kadar, kullanıcıların elindeki en uygun çözüm telefonu resetlemek gibi görünüyor. Fakat bunun da sorunu kesin olarak çözeceğinin bir garantisi yok.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu