Makaleler

Ahmet Hakan: Seçimin en büyük kazananı Erdoğan

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin en büyük galibinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Hakan, seçim sonuçlarına ilişkin kaleme aldığı  yazısında, “Ekonominin durumu biliniyor. Deprem felaketi yaşanmış. Pandeminin olumsuzlukları hâlâ sürüyor. 21 yılın getirdiği yorgunluk var, bir değişim beklentisi oluşturulmuş. Batı, tüm hatlarıyla muhalefete destek olmuş. Sosyal medya Erdoğan nefreti yaymış. Altı parti bir araya gelmiş. Yetmemiş, HDP’nin de desteği alınmış. Ve bütün bunlara rağmen. Recep Tayyip Erdoğan, zaferi minnacık bir farkla kaybetmiş” dedi.

Hakan konuyla ilgili şöyle devam etti:

“İlk turda kazanacağı söylenen Kemal Kılıçdaroğlu ise Recep Tayyip Erdoğan’ın epey gerisinde kalmış.

Eğri oturup doğru konuşalım:

Bu şartlar altında…

Recep Tayyip Erdoğan, bu seçimin en büyük kazananıdır.”


İKİNCİ TURDA NE OLUR?


MUHALEFET seçmeni, büyük bir karamsarlık içinde. Destekledikleri partilerin kifayetsizlikleriyle hesaplaşmak yerine “Bu milletten bir şey olmaz” havasına girmiş durumdalar.

Karamsarlık, umutsuzluk, motivasyon eksikliği falan. Tatil planları, şimdiden devreye girmiş durumda. Kılıçdaroğlu’na oy vermiş birçok arkadaşım, “Keşke birinci turda Erdoğan kazansaydı da Erdoğan’a farklı bir galibiyet şansı verilmeseydi” diyor.

KILIÇDAROĞLU’YLA İLGİLİ SÖYLEYECEKLERİM VAR

Önce hakkını teslim edelim: Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi hayatının belki de en iyi performansını sergiledi. Çok çalıştı. Fazlasıyla ataktı. Boşluk bırakmamaya özen gösterdi. Bir sempati halesi oluşturdu. Alevi çıkışı önemliydi. Biraz Twitter’a abanmış olsa da çok iyi bir kampanya yaptı. Ama buna rağmen başaramadı. Kişisel oyu, Erdoğan’ın çok gerisinde kaldı. Partisinin oyunda ise yaprak kımıldamadı. İyi ama neden böyle oldu? Benim bu soruya verebildiğim yanıtlar şunlar:

Yazının tamamı:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu