Makaleler

Abdulkadir Selvi: “PKK desteği Kılıçdaroğlu’na kazandırır mı kaybettir mi?”

Abdulkadir Selvi, ”Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı alan HDP-PKK seçim kampanyasını başlattı. Ama PKK şeflerinin birbiri ardına destek açıklaması yapması Kılıçdaroğlu’nun lehine mi olur aleyhine mi olur orasını bilemiyorum.”

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi “PKK desteği Kılıçdaroğlu’na kazandırır mı kaybettirir mi” başlıklı yazısında Kılıçdaroğlu’nun aydınlatması gereken konular olduğunu söyledi ve bu sorularını tek tek sıraladı. Selvi’nin yazısından ilgili kısım şöyle:

PKK’nın Kılıçdaroğlu’na güçlü bir şekilde destek vermesi, Kılıçdaroğlu’na yarar mı yaramaz mı onu seçimde göreceğiz. Ancak bir süredir suskun olan PKK yöneticilerinin birbiri ardına destek açıklaması yapması, CHP’den PKK’ya bir tepki gelmemesi, Kılıçdaroğlu ile Kandil arasında gizli bir anlaşma mı var sorusunu gündeme getirdi.

Karanlıkta kalan konular

Kılıçdaroğlu’nun aydınlatması gereken noktalar var.

1- Kılıçdaroğlu, PKK’dan gelen destek açıklamaları karşısında neden sessiz kalıyor, benim terör örgütünün desteğine ihtiyacım yok demiyor?

2- Bu suskunluğu, Kandil’le arasında bir anlaşma olup olmadığı sorusunu gündeme getiriyor. Kılıçdaroğlu, Kandil’le bir anlaşma yaptı mı?

3- PKK ne karşılığında Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını destekliyor?

Yazının tamamı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu