Politika

Yeşil Sol ve HDP kararını verdi: Sandığa eksiksiz gideceğiz

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün ve İbrahim Akın, HDP Genel Merkezi’nde ikinci tura ilişkin tutumlarını açıkladı.

HDP Eş Başkanları ve Yeşil Sol Parti sözcüleri cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tur seçimleri için tutumunu açıkladı. Buldan, sandığa gideceklerini söyledi.

Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz

Buldan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“28 Mayıs’ta milyonlarla birlikte başarabileceğimize, tarihin akışını hep birlikte demokratik değişim yönünde çevirebileceğimize dair umudu büyütüyoruz” diyen Buldan, “Bizler inanıyoruz, sizler de inanın. Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz. Kendi gücümüz ve milyonların değişim arzusu en büyük ilham kaynağımızdır. Israrla ve inatla mücadelemizi sürdüreceğiz, asla ve asla pes etmeyeceğiz. Mutlaka, ama mutlaka bizler kazanacağız” diyerek sözlerine son verdi.

Açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP Eş Genel Başkanı Mithat ikinci turda neyin değişmesinin umulduğuna ilişkin soruya, “İkinci turda değişim arzusunun ve iradesinin egemen olacağına inanıyoruz. Çağrımız açıktır: Herkes sandığa gitsin. Çalışmalarımızı halkımızın sandığa gitmesi için yürüttük. Şu anda da bu yönde binlerce arkadaşımız çalışıyor. Sandığa gidelim, irademize sahip çıkalım” şeklinde cevap verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu