Connect with us

Yaşam

Urfa’da silahlı saldırı: Mangal yapan baba ve oğlu öldürüldü!

Urfa’da evinin bahçesinde mangal yapan aileye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda Mehmet Unutmaz ve oğlu Fatih Can Unutmaz öldü.

Urfa’nın Birecik ilçesinde evlerinin bahçesinde mangal yaparken, motosikletli şüphelilerin silahlı saldırısına uğrayan Mehmet Unutmaz (62) ile oğlu Fatih Can Unutmaz (17) vefat etti. Unutmaz’ın diğer oğlu İbrahim Halil Unutmaz da yaralandı.

DHA’nın haberine göre, saldırı akşam saatlerinde Birecik’e bağlı Çiftlik Mahallesi’nde meydana geldi. Almanya’dan izinli olarak gelen Mehmet Unutmaz, çocuklarıyla birlikte evlerinin bahçesinde akşam yemeği için mangal yaptıkları sırada kimliği belirsiz motosikletli 2 kişi tarafından tabancayla ateş açıldı.

Saldırıda baba Mehmet Unutmaz olay yerinde ölürken, Fatih Can ile İbrahim Halil Unutmaz isimli kardeşler yaralandı. Yaralı kardeşler yakınları tarafından Birecik Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Acil serviste tedaviye alınan kardeşlerden Fatih Can Unutmaz doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralı kardeşin tedavisi ise devam ediyor.

Saldırının ardından Çiftlik Mahallesi’nin giriş-çıkışları güvenlik güçlerince araç ve yayalara kapatılarak, kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Devamı…