Ortadoğu

Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Güney, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile görüştü

Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Irak’ın Erbil kentinde, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani ile görüştü.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, “İstikrarlı bir Ortadoğu için istikrarlı bir Irak” adıyla gerçekleştirilen 2021 MERI Forumuna katılmak üzere başkent Erbil’de bulunan Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Güney’in Barzani ile görüşmesinde, Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay ve IKBY Dış İlişkiler Dairesi Sorumlusu Sefin Dizayi de hazır bulundu.

Görüşmede, Türkiye’nin Irak ve IKBY ile ilişkilerinin geliştirilmesinin yanı sıra başta ekonomi ve ticaret alanları olmak üzere Kürdistan Bölgesi ile kapsamlı ilişkilerin geliştirilmesine vurgu yapıldığı kaydedildi.

Kürdistan Bölgesi Dışilişkiler Sorumlusu Sefin Dızayi twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün, Başbakan Mesrur Barzani Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney ve Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay’ın da yer aldığı heyet ile bir araya geldi. Görüşmede ikili ilişkilerin geliştirilmesi ele alındı. Ekonomik ve ticari ilişkiler aracılığıyla işbirliğinin derinleştirilmesi vurgulandı” ifadelerini kullandı.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu