Yaşam

TGC’den Gaziantep’teki kazada yaşamını yitiren İHA muhabirleri için başsağlığı mesajı

TGC’den yapılan açıklamada, “Gaziantep’teki kazada yaşamını kaybeden İhlas Haber Ajansı çalışanı iki meslektaşımızın ve yurttaşlarımızın ailelerine başsağlığı diliyoruz” denildi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Gaziantep-Nizip otoyolunda meydana gelen kazada yaşamını kaybeden İhlas Haber Ajansı çalışanları ve yurttaşlar için başsağlığı mesajı yayınladı.

Mesajda şu açıklama yer aldı:

“Gaziantep-Nizip arasındaki otoyolda otobüs, kurtarma ekibi ve ambulansın karıştığı kazada ilk belirlemelere göre; üç itfaiye personeli, iki sağlık personeli, iki gazeteci olmak üzere toplam 15 yurttaşımız vefat etmiş, 22 vatandaşımız yaralanmıştır.

Meydana gelen kazada yaralıları sedyeyle taşımaya çalışan İhlas Haber Ajansı ekibinden Muhammed Abdulkadir Esen ile Umut Yakup Tanrıöver, devrilen otobüsün altında kalarak vefat etmiştir. Meslektaşlarımızın, itfaiye ve sağlık personeliyle yurttaşlarımızın ölümü bizi derinden üzmüştür.

Kazada yaşamını kaybeden tüm yurttaşlarımızın ve İHA ekibinden Muhammed Abdulkadir Esen ile Umut Yakup Tanrıöver’in ailelerinin acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz. Kazada yaralanan yurttaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ diyor ve en kısa sürede iyileşmelerini umut ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu