Politika

Süleyman Soylu’dan Şırnak’ta ‘Kürtlük’ açıklaması: Dilinizle gurur duyun

Türkiye İçişleri Bakanı Şırnak’ta katıldığı festivalde kendisini dinleyen vatandaşlara “dilinizle, Kürtlüğünüzle ve Müslümanlığınızla gurur duyun” dedi.

Şırnak Cudi Dağı Sefine bölgesinde valilik ve belediye organizasyonuyla 2’nci Cudi Festivali düzenlendi.

Festivale İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Vali Osman Bilgin, Belediye Başkanı Mehmet Yarka ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İçişleri Bakanı Soylu’nun burada yaptığı konuşmadan bazı satır başları şöyle:

“-Biz bir sınav ve imtihan dünyasındayız. Yoklukla varlık arasında zenginlikle ve fakirlik arasında makam ve mevkiiyle işsizlik arasında bir sınav ve imtihan dünyasındayız.

-Hiçbir zaman hiçbiriniz ve hiçbiriniz aklımızdan peygamber efendimizin bütün insanlığa emanet bıraktığı ve veda ettiği veda hutbesindeki söyledikleri aklınızdan hiçbir zaman çıkmasın. Dilimiz, rengimiz, etnik kökenimiz bunların hiçbirisinin birbirimizi ayırt edecek bir gücü söz konusu değildir.

-Kıymetli hemşehrilerim, dilinizle, Kürtlüğünüzle ve Müslümanlığınızla gurur duyun. Bu büyük medeniyetle gurur duyun. Buradan şuradaki oturuşunuzla hal dilinizle öyle şeyler anlatıyor ve söylüyorsunuz ki; geleceğe büyük bir miras bırakıyorsunuz.

-Huzur yolculuğunuz, hayırlı ve uğurlu olsun. Bu vesileyle burada bulunan çok kıymetli Diyanet İşleri Başkanımızdan Allah ondan razı olsun.”(DHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu