Politika

Süleyman Soylu, Diyarbakır’daki Kürtlere seslenerek; ‘Kürtlüğünüz ve dilinizle gurur duyun.’


Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da evlat nöbetinde olan ailelerin eylemlerinin 4’üncü yılında bir araya geldi. Bakan Soylu, açıklamalarda bulunduktan sonra aileler birlikte teröre lanet yürüyüşüne katıldı.

Eylemin 4’üncü yılında ailelerle bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada açıklamalarda bulundu.

Soylu, “Kürtlüğünüz ve dilinizle gurur duyun. Amerika’ya ihtiyacımız yok. Kültürümüzü, inancımızı ve dinimizi bilmeyen bir Avrupa’ya ihtiyacımız yok. Diyarbakır, evliyalar ve sahabeler şehridir, bizimle kardeşliğimizi unutmak istiyorlar” dedi. Onlara şans vermemeliyiz. Annelerin tutumu, varlığı ve iradesi her şeyi öne çıkarır. Çocuklarımızda ailelerin farkındalığını korumak istiyoruz.”

Açıklamadan sonra Bakan Soylu, evlat nöbetindeki aileler ve destek ziyaretinde bulunan vatandaşlar teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşte, İngilizce, Fransızca, Almanca, Zazaca ve Kürtçe yazılı dövizlerle yürüyüş gerçekleştirildi..

Bakan Soylu, yürüyüşten sonra HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binasının önünden ayrılarak Valilik konutuna, ardından Lice ilçesinde gençlerle buluşma programına katılmak üzere alandan ayrıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu