Connect with us

Yaşam

‘Siverek il olsun’ kampanyası

Halk TV’de yayınlanan ‘Serhan Askerle görkemli hatıralar’ programında ‘Siverek il olsun’ tartışması sosyal medyada büyük ilgi gördü, kampanyaya dönüştü.

Yılmaz Güney, Ahmed Arif, Mehmed Uzun’un konuşulduğu, Siverek ve tarihinin tanıtıldığı programda, ‘Siverek İl olsun’ kampanyalarının şimdiye kadar neden başarılı olmadığı konuşuldu. Siverekli olan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, daha önce de iktidarların Siverek’e il sözü verdiklerini ancak, bir türlü gerçekleşmediğini İfade etti. Odabaşı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2o gün önce Siverek ziyaretinde, ‘İktidarımızda Siverek il olacak, bu sözü veriyorum’ a atıfta bulunarak, “ Genel başkanımın sözünün arkasındayım, Siverek il olacak” dedi.

Program devam ederken sosyal medyada Türkiye genelinde ‘Siverek il olsun’ kampanyası başlatıldı, kampanya rekor düzeyde ilgi gördü.

Tarihi, kültürel ve doğal zenginliğinin yanında gelişmişlik düzeyi ile çevresinin çekim merkezi haline gelen Siverek coğrafi durumu, nüfusu, ekonomik ve sosyal yapısı reel olarak bir kent merkezinde olması gereken tüm özellikleri taşımakta olup yıllardır Siverek halkı il olma yolunda zaman zaman imza kampanyaları düzenlediler. Umuyoruz ki bu defa Siverek il olma yolundaki bu kampanya karşılık bulur.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir