Politika

Selvi: ‘AK Parti ve MHP seçimlere ayrı ayrı girecek’

AK Parti hükümetine yakınlığı ile bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında AK Parti ile MHP’nin seçimlere ayrı ayrı gireceğini iddia etti.

AK Parti’nin Ekim ayında seçim vizyon belgesini açıklayacağını hatırlatan Abdulkadir Selvi, Cumhur İttifakı’nın adayının Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, bu yüzden ittifakın aday belirleme gibi bir problemi olmadığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın neredeyse seçim startını vereceğini belirten Selvi, yazısında, “Erdoğan neredeyse seçim startını verecek. Zaten Cumhur İttifakı’nın bir cumhurbaşkanı adayını belirleme sorunu yok. Erdoğan aday. Ayrıca AK Parti ve MHP seçimlere ayrı ayrı girecek. O nedenle milletvekili listeleri gibi bir sorun yaşamayacaklar. 6’lı masa tüm enerjisini kendi içindeki sorunları aşmak için tüketirken, Erdoğan sahaya çıkacak” dedi.

Abdulkadir Selvi yazısında ayrıca yapılan bazı anketlerinin sonuçlarından bahsetti. Buna göre AK Parti’nin oyları anketlerde yüzde 37 civarında çıkıyor. CHP’nin oyları ise 23-24 bandında seyrediyor. İYİ Parti ise yüzde 12.5-13 dolayında oy alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu