Yaşam

Sedat Peker’den video yanıtı: ‘Yaşadığım sürece, hatta ölürsem de paylaşacağım’ demiş

Gazeteci Seyhan Avşar, Sedat Peker’in yakınları aracılığıyla “Yaşadığım sürece, hatta ölürsem sözlerimin arkasında duracağım. Videoları paylaşacağım” dediğini aktardı.

Sedat Peker kendisine dijital tecrit altında bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nde sessizliğini koruyor.

Gazeteci Seyhan Avşar, Halk TV yayınında Sedat Peker’in yakın çevresinden aldığı bilgileri paylaştı.

“Herkes konuşacak mı diye merak ediyor. Avukatına da bizim en çok sorduğumuz soru bu” diyen Avşar, Peker’in yakınlarının zaman zaman gazetecileri arayıp bir şeyler aktardığını belirti. Gazeteci Avşar, Peker’in yakın çevresinden aldığı bilgileri şöyle anlattı: “Sedat Peker sözünün arkasında durduğunu söylüyor. Diyor ki ‘Yaşadığım sürece, hatta ölürsem, öldükten sonra sözlerimin arkasında duracağım. Bahsettiğim videoları tamamlayıp basın yayın organlarıyla kamuoyuyla paylaşacağım.’

Bu çok kritik bir cümle. Bunu hiçbir koşula bağlamıyor. İlk kez Sedat Peker cephesinden ‘konuşacak mı’ sorularına bu kadar net yanıt geldi.

Bu cevaptan sonra artık bugün biliyoruz ki, Sedat Peker elindeki bilgileri, belgeleri, belki videolarını belirli yerlerle paylaştı. Başına bir şey gelmesi halinde bu videoları izleyeceğiz, belgeleri göreceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu