Yaşam

Sedat Peker mesaj paylaştı, 6 dakika sonra sildi

BAE’de “dijital tecrit” altında olduğu belirtilen suç örgütü lideri Sedat Peker, açıklama yapamaması ve muhalefet eleştirisi de bulunan bir Twitter paylaşımını retweet (RT) yaptı. Peker, 6 dakika boyunca profilinde tuttuğu retweetini kaldırdı. Daha sonra durumla ilgili başka bir paylaşımı da retweet yapan Peker, onu da kaldırdı. Peker’in bu etkileşimleri, ‘üstü kapalı mesaj veriyor’ yorumlarını beraberinde getirdi.

Daha önce ‘seçime 2 ay kala helalleşme videosu yayınlayacağını’ açıklayan Peker, bir kullanıcının paylaştığı “Sedat Peker pislikleri ifşa etmek istiyor, ülke yöneticileri ettirmiyor, muhalif partiler de etmesi için çaba sarf etmiyor, nasıl s… bir ülkeyiz lan” mesajını retweet etti. Peker 6 dakika sonra paylaşımı kaldırdı.  

Gazeteci Seyhan Avşar, Peker’in sildiği paylaşımı, “Seçim tarihi bugün belli oldu ve Sedat Peker az önce kendisiyle ilgili bir paylaşımı retweetledi. 6 dakika boyunca bekledi. Sonra sildi…” notuyla paylaştı.

Peker daha sonra Seyhan Avşar’ın bu tweetini de paylaştı ancak ardından onu da sildi.

Seyhan Avşar yayınladığı Twittin de “Sedat Peker seçime 2 ay kala bazı paylaşımlar yapacağını söylemişti. Ağır tecrit altında olmasına rağmen risk alarak bu akşam bazı paylaşımları retweetledi. Bu adımı ‘seçime giden süreçte susmayacağım. Ancak tecritim konusunda muhalefet bir adım atmalı’ olarak okunabilir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu