Connect with us

Yaşam

Sedat Peker: Beni Türkiye’ye iade edecekler

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker, “Bir retweet yaparsam bile BAE ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde beni Türkiye’ye iade edecekler” dedi.

Sedat Peker seçime iki ay kala videolar yayınlayacağı mesajını vermişti. Peker ile sürekli görüşme halinde olan gazeteci Erk Acarer son görüşmelerini anlattı.

KRT’nin haberine göre, Acarer Sedat Peker’le yaptığı son telefon görüşmesini anlattı. Telefonda görüştüklerini belirten Acarer Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nde de çok fazla avukatı olduğunu söyledi. Acarer, fiziksel tecridin de halen sürdüğünü ifade ederek dijital tecridin devam ettiğini vurguladı.

Acarer, Peker’in şunları söylediğini aktardı:

Konuşmak istiyorum, konuşmanın yollarını arıyorum. Ancak kendi bilgilerimi paylaştığım bir retweet yaparsam bile BAE ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde beni Türkiye’ye iade edecekler.

Acarer’e göre, Peker ifade vermek istediğini, konsolosluk vasıtasıyla elindeki bilgileri aktarmayı arzu ettiğini ifade etti.

Ben hiçbir şekilde paylaşamıyorum. Fakat bir yöntem arıyorum. Bu işler nasıl düzene girer diye…

Avukatlarını ise söylediği şu;

Bunun yolları var. change.org imza kampanyası sayfasından kamuoyuna bir çağrı yapılaması gerekir. Bir milyon imzayı geçerse Avrupa ve dünyanın diğer yerlerinde bu işler daha fazla önemseniyor. Buralardan bir baskı unsuru yapılır. Halktan bir teminat alındığı halkın bu işi istediği BAE’ye iletilebilir.

İmza verecek insanların Türkiye’de olması ve korkmaları nedeniyle sayının yükselmediği belirtildi. 

Acarer, Peker’in şöyle devam ettiğini belirtti:

”Bana Yardımcı olunursa ben bu işi tamamına erdirebilirim. Bana siyasetin, kamuoyunun destek olması gerekiyor. Siyasetin anlattıklarım üzerinden en azından kamuoyu oluşturması gerekiyor. Bu olursa ben de aslan avına başlarım.

Acarer, “Biz o aslan avından ne olduğunu anlayabiliyoruz. En son bıraktığı nokta; helalleşeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Turan Çömez, Demokrat Partili Cemal Enginyurt ve Gelecek Partili Selçuk Özdağ, Peker’e tecridin kaldırılması için BAE’ye çağrıda bulunmuştu.

Sedat Peker, suç örgütü yönettiği gerekçesiyle İstanbul ve Bursa’da 5 farklı dosyadan yargılanıyor.

Devamı…