Politika

Özışık: Erdoğan seçimi kazanırsa Süleyman Soylu siyaseti bırakacak

Süleyman Soylu’ya yakın isimlerden Hadi Özışık, Tayyip Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde Soylu’nun siyaseti bırakacağını öne sürerek, “Bu bir duyum değil, bu çok sağlam bir bilgi” dedi.

Sedat Peker’in kendisiyle yaptığı FaceTime görüşmesini yayınlamasının ardından sessizliğe bürünen ve ekranlardan uzaklaşan İnternet haber’in sahibi Hadi Özışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında tartışma yaratacak bir açıklamada bulundu. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın “Süleyman Soylu  yeni bir parti kurmaya hazırlanıyor” iddiasının ardından Youtube kanalından açıklama yapan Özışık “2023 yılında Süleyman Soylu siyaseti bırakma kararı almış. 2023 yılında AK Parti kazanırsa, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa Süleyman Soylu siyaseti bırakacak.  Bu bir duyum değil, bu çok sağlam bir bilgi” dedi.

‘KENDİ BAKANINA KİN DUYAN ADAMI ADAY YAPTILAR’

İçişleri Bakanı’nı AK Parti içinde de  istemeyenlerin olduğunu belirten Özışık, son yerel seçimde Esenyurt’tan AK Parti adayı olan ve şu anda AK Parti’de Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Azmi Ekinci için şunları söyledi: “Süleyman Soylu’ya düşmanlık yapan bu adam Esenyurt’ta AK Parti adayı oldu ve seçimi kaybetti. Kendi partisinin bakanına kin duyan, nefret kusan bir adamı Esenyurt’a gönderdiler ve seçimi kaybetti. Haliyle Binali Yıldırım da seçimi kaybetti.”

SEDAT PEKER GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞMEYİ YAYINLAMIŞTI

Sedat Peker, Hadi Özışık ve kardeşi Süleyman Özışık’ın kendisi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptığını iddia etmişti. Peker daha sonra Hadi Özışık’la olan görüntülü görüşmesinin kaydını yayınlamıştı. Peker’in telefon görüşmelerini ifşa ettiği Özışık, gelişmelerin ardından yaptığı açıklamada, “Üzerime hiç vazife olmayacak bir konuda işgüzarlık yaptım. Bu işgüzarlığım sebebiyle 30 yıllık dostum Süleyman Soylu’yu hiç haberi olmayan bir konuda zor durumda bıraktım. Ona yapılan itibar suikastının ana sebebi ben oldum” demişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu