Politika

Nevşin Mengü’den kulis: ‘İYİP’te masadan kalkma seçeneği konuşuluyor’

Millet İttifak, ortak cumhurbaşkanı adayını belirlemek için dün bir araya geldi. Toplantı sonra karşılıklı yapılan açıklamalar ve paylaşımlar gündem yaratırken, Gazeteci Nevşin Mengü ise İYİ Parti de “masadan kalkma” seçeneğinin iyiden iyiye konuşulduğunu iddia etti.

Altı liderin imzasının bulunduğu “cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz” açıklaması sonrası kulislerde masaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin geldiği, 5 partinin Kılıçdaroğlu’nun ismini onayladığı, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ise kararı parti organlarına götüreceği kaydedildi.

İyi Parti milletvekilleri Kılıçdaroğlu’na mesaj verdi

Kritik toplantı sonrası İyi Parti cephesinden art arda yapılan açıklamalar dikkat çekti. İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır “Millet beşten büyüktür” paylaşımında bulundu ancak bir süre sonra paylaşımını sildi.

İyi Parti Milletvekili Yasin Öztürk de yaptığı paylaşımda Akşener’in geçtiğimiz gün kullandığı “Apoletlerini sök dedik sana…” ifadelerine yer verdi.

Yapılan açıklamalar “Masada neler oluyor? 6’lı masa dağılacak mı?” sorularını beraberinde getirirken, gazeteci Nevşin Mengü’den dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Mengü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İYİ Parti de “masadan kalkma” seçeneğinin iyiden iyiye konuşulduğunu iddia ederken “Anlaşılan CHP İYİP’in blöf yaptığını düşünüyor. İYİP’in ağır toplarının bir kısmı ise masadan kalkmanın doğru karar olduğu konusunda ısrarcı” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu