Ortadoğu

Neçirvan Barzani’den İran ve Ali Hamaney’e başsağlığı mesajı

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile beraberindeki heyetin hayatını kaybetmesine ilişkin yayımladığı taziye mesajı, “Bu zor süreçte, başta İslam Cumhuriyeti Lideri Sayın Seyyid Ali Hamaney olmak üzere, İran hükümetine ile dost ve komşu İran ve saygıdeğer ailelerine en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile beraberindeki heyetin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Başsağlığı mesajında Başkan Neçirvan Barzani, “Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve beraberindeki heyetinin helikopter kazasında hayatını kaybettiği acı haberini almak bizleri derinde üzdü.

Bu zor süreçte, başta İslam Cumhuriyeti Lideri Sayın Seyyid Ali Hamaney olmak üzere, İran hükümetine ile dost ve komşu İran ve saygıdeğer ailelerine en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Vefat edenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, herkese huzur ve sabır vermesini niyaz ediyoruz.

Merhum Cumhurbaşkanı Reisi’nin vefatı İslam Cumhuriyeti, İran’ın Müslüman halkı ve dostları için büyük bir kayıptır ancak biz, İran’ın ve İslam Cumhuriyeti’nin yiğit halkının bu zorluğun üstesinden geleceğinden eminiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu