Ortadoğu

Neçirvan Barzani’den 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs Dünya İşçi Bayramını kutlayan Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, “Kürdistan Bölgesi’ndeki ilgili taraflar, kanunlar çerçevesinde işçilerin yaşam ve geçim haklarını göz önünde bulundurmalı, hayatlarını daha iyi hale getirmek için çalışmalı” dedi.  

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, 1 Mayıs Dünya İşçi Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Kürdistan Bölgesi, Irak ve dünyadaki tüm işçilerin, sendika ve işçi örgütlerinin bayramını kutlayan Barzani, şu ifadeleri kullandı:

“Kürdistan toplumunda önemli ve etkili bir tabaka olan işçiler, ödedikleri bedellerin yanı sıra Peşmergeye aktif katılmış ve ülkenin yeniden inşası ile kalkınmasında her zaman önemli bir rol oynamıştır. Haklarına her yönden saygı gösterilmeli, yaşamları ve haysiyetleri korunmalıdır. Sendika ve örgütler, işçilerin haklarını, ayrıcalıklarını ve çalışma saatlerini daha iyi korumak, işçilerin güvenli bir ortamda olmalarını sağlamak için daha aktif ve organize olmalıdır.

Bu vesile ile işçilerin tüm meşru hak ve taleplerini desteklediğimizi vurguluyoruz. Kürdistan Bölgesi’ndeki ilgili kurum ve taraflar, kanunlar çerçevesinde işçilerin yaşam ve geçim haklarını göz önünde bulundurmalı, hayatlarını daha iyi hale getirmek için çalışmalı, iş başında hayatını kaybeden işçilerin ailelerine sahip çıkmalıdır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu