Yaşam

Mustafa Sandal ile AKP’li Tunç arasında Suriyeli atışması

Mustafa Sandal’ın Suriyeli sayısıyla ilgili tweet’ine AKP’li Yılmaz Tunç tepki gösterip ^Ne diyelim, ‘sanatçı’ olmak yetmiyor” dedi. Sandal ise “Size göre bu ülkenin sanatçısının da vatandaşının da size soru sorma hakkı yok mu?” yanıtı verdi.

Mustafa Sandal ile AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç arasındaki sosyal medyada Suriyeli atışması yaşandı.

Mustafa Sandal, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Sn. Soylu 200 bin Suriyeli’ye vatandaşlık verildi, 120 bini oy kullanacak dedi. Sn. Özdağ ise, 1 milyon 476 bin 368 kişi dedi. Soru1: Hangisi doğru? Soru2: Kendi ülkesinde geleceği için mücadele etmeyenler, evlatlarımızın yarınına mı karar verecek? Pes!!” ifadelerini kullandı.

TUNÇ’TAN YANIT GELDİ, SANATÇI OLMAK YETMİYOR

Sandal’ın bu paylaşımına ise AKP’li Tunç’tan yanıt geldi. Sandal’ın paylaşımını alıntılayan Tunç, “Devletin İçişleri Bakanının verdiği rakam ile, yalanı meslek haline getirmiş birisinin yalanını kıyaslayarak bu soruyu sorabiliyorsun ya. Ne diyelim, ‘sanatçı’ olmak yetmiyor.” dedi.

Sandal’ın Tunç’a yanıtı da şöyle oldu: “Sn. Tunç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının bu kadar kolay bir şekilde Suriyelilere verilmesi zorunuza gitmiyor da benim soru sormam mı zorunuza gidiyor? Yoksa

Tartışmaya dahil olan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ise “Y. Tunç yalancı sensin. Terbiyesiz adam. Türkiye’nin işgaline izin verdiğiniz için tarih sizi asla affetmeyecek. 1 ay önce Afganların sayısı açıkladığım zamanda yalan demiştiniz. 2 gün önce açıklamamı Soylu doğruladı. Yalancılık senin mesleğin. Ne diyelim, başkan vekili olmak yetmiyor” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu