Politika

Muharrem İnce’den Sedat Peker için başlatılan kampanyaya destek: ‘Bırakın konuşsun’

Muharrem İnce’ sosyal medyadan katıldığı kampanyayla Sedat Peker için ”Bırakın konuşsun, bildiklerini anlatsın, iddiaları yargıya taşınsın ve ucu kime dokunursa dokunsun, sonuna kadar araştırılsın.” 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri tarafından uygulanan dijital tecritin kaldırılması ve Twitter, YouTube’tan paylaşım yapmaya devam edebilmesi için başlatılan imza kampanyasına destek verdi. İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bırakın konuşsun, bildiklerini anlatsın, iddiaları yargıya taşınsın ve ucu kime dokunursa dokunsun, sonuna kadar araştırılsın.” ifadelerini yazdı.

Suç örgütü yöneticisi olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan ve gittiği Birleşik Arap Emirlikleri’nde dijital tecrit altında tutulan Sedat Peker hakkında imza kampanyası başlatıldı.

“Dijital tecridi durdur, Sedat Peker’i konuştur” başlıklı kampanyasının yürütücüsü Sedat Peker’in eşi Özge Peker oldu.

İnce change.org üzerinden yürütülen “Dijital tecriti durdur, Sedat Peker’i konuştur” kampanyasına şu sözlerle destek verdi:
“Sedat Peker’e yönelik dijital tecritin kaldırılmasını destekliyorum ve ben de imza veriyorum. Bırakın konuşsun, bildiklerini anlatsın, iddiaları yargıya taşınsın ve ucu kime dokunursa dokunsun, sonuna kadar araştırılsın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu